Teczki ofertowe, nazywane przez niektórych firmowymi lub reklamowymi stanowią bardzo ważny i jednocześnie, jeżeli są dobrze zaprojektowane, atrakcyjny element wizerunku formy. Oferta wysłana w eleganckiej  teczce ma większe szanse na przyciągnięcie uwagi oferenta niż ta sama oferta włożona do zwykłej koperty. Wysyłanie ofert w teczkach zwiększa prestiż firmy, która stara się pozyskać klientów.

Teczki ofertowe stały się niezbędnym narzędziem w kontaktach handlowych. Firmy, którym zależy na wizerunku wszystkie materiały promocyjne i reklamowe dostarczają klientom właśnie w teczkach. Klient, który otrzyma ofertę w teczce będzie miał wszystko poukładane w jednym miejscu i raczej nie wyrzuci takiej oferty tylko odstawi na półkę gdzie będzie mógł po nią sięgnąć gdy zajdzie taka potrzeba.

Teczki firmowe mogą być zadrukowane jedno lub dwustronnie, zazwyczaj posiadają  specjalne nacięcie w skrzydełku w które można włożyć wizytówkę, dzięki czemu są bardzo praktyczne. Dobrze zaprojektowana, ładna graficznie i solidna teczka na pewno zapadnie w pamięć klientom.