Teczki zazwyczaj drukujemy na wysokiej jakości papierze kredowym o gramaturze 350 g dzięki czemu teczki są sztywne i bardzo ładnie wyglądają po wydrukowaniu. Kreda występuje w wersji błyszczącej i matowej. Kreda matowa przy tej samej gramaturze ma mniejszą sztywność od matowej i z tego powodu właśnie drukujemy na  matowej.

Jeżeli komuś zależy na błyszczącym wykończeniu teczek to po wydrukowaniu można je zalaminować błyszczącą folią, która powoduje, że kolory są intensywniejsze oraz dodatkowo zwiększy sztywność teczek.

Teczki można drukować także na kartonie jednostronnie powlekanym. Karton taki jest sztywny jednak osobiście uważam, że jest mniej elegancki od kredy matowej ponieważ tylko jedna powierzchnia kartonu jest biała i jeżeli ktoś będzie chciał zadrukować teczki dwustronnie, czyli okładkę oraz środek, i na obu stronach będą elementy w takich samych kolorach to po wydrukowaniu kolory tę będą się różniły.

Kreda matowa ma to do siebie że farba dłużej na niej schnie niż na kartonie dlatego po wydrukowaniu teczki są pokrywane dodatkowo lakierem offsetowym, który zabezpiecza wydrukowaną pracę i zapobiega rozmazywaniu się farby. Dzięki temu zabiegowi nie trzeba czekać aż farba dobrze wyschnie i końcowy produkt może szybciej trafić do klienta.